دستگاه سیمانکاری

دستگاه سیمانکاری | قیمت، خرید و مشخصات دستگاه سیمان کاری

دستگاه سیمانکاری چیست و چگونه کار می کند؟

دستگاه سیمانکاری در دو مدل سقفی و دیواری به بازار عرضه می شود و روش جدیدی برای شاتکریت روی انواع دیوارهای کاهگلی، آجری و سفالی و سازه های فلزی است. از طریق این روش می توان برای سیمان کاری از پمپ باد، شیلنگ باد و پیستوله سیمانکاری بادی استفاده کرد. پاشش منظم ملات، سرعت کار بالا و چسبندگی بهتر ملات از جمله ویژگی های دستگاه سیمانکاری است.

روش کار با دستگاه سیمانکاری

این دستگاه مجهز به مخزنی برای تهیه ملات است که پس از آماده شدن ملات سیمان به وسیله پیستوله سیمانکاری مقدار لازم سیمان برداشته شده و توسط فشردن اهرم ملات یا شیر آن را به محلی که سیمانکاری در حال انجام است پرتاب می کند.
سیمان از مواد اولیه ساختمان سازی است که به دلیل داشتن حالت چسبنده می تواند برای یکپارچه و صاف کردن دیوار ها یا کف ساختمان به کار برده شود.

انواع مختلفی سیمان تولید می شود که در موارد مختلفی کاربرد دارند. نوع ساختمانی آن از ترکیب آهک و دیگر اکسید ها از جمله اکسید آلومینیوم، سیلیسیم، آهن ساخته می شود. به منظور افزایش قدرت ترکیب شدن سیمان با آب از این اکسیدها در تولید سیمان استفاده می گردد.

لوازم مورد نیاز برای سیمان کاری

برای سیمانکاری ساختمان ها به تجهیزات پایه ای و خاصی شامل بیل، شاقول، سطل، غربال، کمچه و ماله، فرغون، استنبلی، ملات پاش دستی، سرند چشم بلبلی، ملاقه سیمان کاری، شمشه چوبی و آهنی، ریسمان کار، تخته ماله، دستکش و عینک شیشه ای نیاز است. البته استفاده از دستگاه سیمانکاری بسیاری از این لوازم را غیر کاربردی کرده است.

 

 

دستگاه سیمانکاری   دستگاه سیمانکاری

سیمان در ساختمان سازی چا کاربردی دارد؟

از سیمان در ساخت و ساز انواع بناها و در مراحل مختلف آن شامل نازک کاری، زیرسازی و نما استفاده می شود. در ساختمان سازی از سیمان برای مواردی همچون آماده‌سازی بتن، ساخت قطعه‌های پیش‌ساخته بتنی
، ساخت سازه‌های مقاوم در برابر مواد شیمیایی، ساخت جاده‌های بتنی، ساخت سازه‌های مقاوم در برابر آتش و گرما، تهیه ملات سیمان، کاربردهای تزئینی، تهیه دوغاب و ساخت سازه‌های مقاوم در برابر فشار آب و سرما استفاده می شود.

به کار گیری انواع دستگاه های سیمانکاری برای انجام کارهای فوق می تواند تا حد زیادی در زمان صرفه جویی کرده و سختی کار را به حداقل برساند.

استفاده از سیمان در سازه ها و ساختمان های مختلف اهمیت زیادی دارد بنابراین باید سیمان کاری زیر نظر استادکار خبره و توسط دستگاه سیمانکاری مجهز انجام شود.

از سیمانکاری نما برای کارهایی چون سیمان کاری نمای رومی، سیمان کاری نمای چکشی، سیمان کاری نمای تیشه ای، سیمان کاری نمای کلنگی، سیمان کاری نمای سیمان شسته و سیمان کاری نمای تگری استفاده می شود.

 

پیشهاد شده : تعریف شاتکریت

 جدید ترین انواع دستگاه های سیمانکاری

در حال حاضر و با پیشرفت تکنولوژی دستگاه ها سیستم های مجهزی برای انجام کارهای ساختمانی ساخته شده اند که در سرعت انجام و کاهش سختی کار ها بسیار مفید و کاربردی هستند. مهم ترین ابزارهای مورد استفاده در عملیات و پروژه های ساختمان سازی و عمرانی همین ماشین الات و دستگاه سیمانکاری است.

البته در اکثر کارهای ساختمانی محدود برای سیمانکاری کف و دیوارها به صورت سنتی و به وسیله ابزارهای دستی مثل کمچه استفاده می شود. در نتیجه زمان زیادی صرف سیمانکاری شده و خستگی نیروی کار را به دنبال دارد و باید هزینه بیشتری برای سیمانکاری پرداخت شود.

در حال حاضر در کارهای ساختمانی بزرگ که زمان زیادی را برای تکمیل شدن به خود اختصاص می دهند می توان از انواع ماشین آلات ساختمانی استفاده کرد.

این دستگاه ها قابل استفاده برای انجام کارهای داخل و خارج ساختمان هستند.
سیمانکاری با دستگاه در پروژه های ساختمانی بزرگ می تواند کیفیت و سرعت کار را بالا برده و علاوه بر زمان انجام پروژه را کوتاه کند.

1.دستگاه سیمانکاری تمام اتوماتیک Wpm-03

ماشین سیمانکاری تمام اتوماتیک از جدیدترین و بهترین دستگاه های ایرانی مورد استفاده در ساختمان سازی محسوب می شود که برای اجرای پروژه های سیمان کاری و پلاستر زنی کاربرد دارد.

یکی از مهم ترین قابلیت های این دستگاه سیمان کاری اجرای یک مرحله ای آن است که بدون نیاز به استفاده از اپراتور صورت می گیرد. نحوه عملکرد دستگاه سیمانکاری تمام اتوماتیک به این شکل است که در سطح مدنظر را در یک عملیات رفت و برگشت سیمانکاری می نماید.

ویژگی های بارز دستگاه سیمانکاری تمام اتوماتیک Wpm-03

علاوه بر ویژگی ای که در بالا برای این ماشین ساختمان سازی بیان شد؛ قابلیت های دیگری نیز می توان برای این دستگاه برشمرد که شامل موارد زیر هستند.
در این دستگاه از سیستم برق تک فاز ( با موتور موتوژن ) استفاده می شود.
فقط یک شخص به عنوان اپراتور برای کار با دستگاه تمام اتوماتیک سیمانکاری Wpm-03 مورد نیاز است.
قابلیت مهم این دستگاه دارا بودن سیستم ارتفاع سنج هوشمند است.
اجرای سیمان کاری توسط این دستگاه در یک مرحله رفت و برگشتی انجام می گیرد.
ماشین سیمانکاری Wpm-03قابلیت کار کردن با انواع ملات سیمانی و گچ و خاک و گچ پلیمری را دارد.
سرعت اجرا دستگاه تمام اتوماتیک Wpm-03 700 مترمربع در روز است.
این دستگاه امکان سیمان کاری تا ارتفاع 5 متر را فراهم می کند.
عرض سیمان کاری توسط این دستگاه 80 سانتی متر است.
دستگاه سیمانکاری Wpm-03 دارای چرخ و پرتابل می باشد.

2.ماشین سیمان کاری تمام اتوماتیک Wpm-i03

دستگاه سیمانکاری تمام اتوماتیک Wpm-i03 همانند ماشین سیمانکاری Wpm-03 برای پیاده سازی پروژه های بزرگ ساختمانی مناسب است و سبب کاهش هزینه ها و بالا رفتن سرعت کار و صرفه جویی در زمان انجام پروژه می شود.

ماشین تمام اتوماتیک Wpm-i03با انجام عملیات رفت و برگشتی توسط اپراتور می تواند یک سطح را به صورت یکپارچه و یک دست سیمانکاری نماید.
ویژگی های مهم دستگاه سیمانکاری WPM-I03
سرعت اجرای بالای سیمانکاری توسط WPM-I03
با استفاده از این دستگاه، سیمانکاری کاملا یکدست انجام می گیرد.
فقط با دو اپراتور برای کار با دستگاه سیمانکاری WPM-I03 نیاز است.
قدرت اجرای ۷۰۰ مترمربع سیمان کاری در ۸ ساعت را دارد.
این دستگاه سیمانکاری وزن پایین دارد و دارای چرخ و جابجایی آسان می باشد.
می تواند هزینه و زمان اجرای پروژه ها را تا 80 درصد کاهش دهد.
دستگاه سیمانکاری WPM-I03یک پلاسترزن تمام اتوماتیک است.
این دستگاه قابلیت اجرای انواع ملات سیمانی را دارد.
دستگاه سیمانکاری WPM-I03 می تواند دیوار های بین دو سطح را تا ارتفاع 5 متر سیمانکاری نماید.
نحوه کار با دستگاه سیمانکار تمام اتوماتیک WPM-I03
نحوه عملکرد و کار این دستگاه سیمانکاری هم مثل ماشین سیمانکاری تمام اتوماتیک WPM-03 است. با این تفاوت که این دستگاه پلاسترزن را برای انجام کارهای داخل ساختمان به کاربرد برد و به وسیله آن می توان فقط سیمانکاری بین دو سقف را انجام داد.

3.دستگاه سیمانکاری پلاستر زنی اتوماتیک

نحوه کار دستگاه پلاستر زن همانند دستگاه سیمانکاری اتوماتیک WPM-I03 است. زیرا از این دستگاه نیز برای سیمانکاری دیوار بین دو سقف در داخل ساختمان می توان استفاده کرد. چگونگی کار با این دستگاه به این شکل است که باید در آغاز کار ماشین پلاسترزنی را نزدیکی محلی که باید سیمانکاری انجام شود، قرار داد.

سپس به صورت پیش فرض فاصله تیغه دستگاه پلاسترزن را تا دیوار به اندازه 22 میلی متر تنظیم می کنیم.
در مرحله سوم فیکسرهای ارتفاع دستگاه پلاسترزن را بر روی قسمت هایی که باید سیمانکاری صورت گیرد قرار می دهیم. برای تنظیم فاصله افقی دستگاه سیمانکاری تا دیوار از پیچ تنظیم استفاده می نماییم. در مرحله پایانی باید دستگاه را در جای خود ثابت و محکم کرد که این کار را توسط پدال تراز دستگاه انجام می دهیم.

سپس برای شروع سیمانکاری باید ملاتی را که از قبل آماده کرده ایم را روی سینی دستگاه پلاسترزن بریزیم و دستگاه را روشن کنیم
تفاوت پروژه دستی با دستگاه پلاسترزن اتوماتیک
تا اینجا گفتیم که تمام مدل های دستگاه های سیمانکاری قابلیت بالا بردن سرعت انجام کار و صرفه جویی در زمان و هزینه دارند.

حال می خواهیم مقایسه کامل تری بین انجام یک پروژه با دستگاه ماشین سیمانکاری و انجام همان پروژه به روش دستی داشته باشیم. با در نظر گرفتن سرعت کار در دو روش متوجه می شویم که به صورت دستی هر کارگر می تواند در روز 20 متر مربع را سیمانکاری کند در حالی که در همان شرایط کاری ولی با به کارگیری مشین آلات ساختمانی مانند دستگاه سیمانکاری، 500 متر مربع از کار در روز قابل انجام است.

در هر ساعت به صورت دستی یک کارگر می تواند در هر ساعت 5/2 مترمربع را سیمانکاری کند ولی با استفاده از دستگاه سیمانکاری در یک ساعت 65 مترمربع از متراژ مورد نظر سیمانکاری می شود. در نهایت به راحتی می توان تفاوت در زمان اجرای پروژه و هزینه های سیمانکاری را در دو حالت دستی و ماشینی برآورد کرد.

جمع بندی بحث دستگاه سیمانکاری

در این مقاله در مورد انواع دستگاه های سیمانکاری و اهمیت آن ها در انجام پروژه های کوچک و بزرگ ساختمانی صحبت شد. سه نوع دستگاه سیمانکاری معرفی شد که همه آن ها در افزایش سرعت کار و کاهش هزینه و زمان عملکرد بسیار خوبی دارند. از این دستگاه برای سیمانکاری انواع نماها، دیوارها و کف ساختمان ها استفاده می شود و می توانند کار را به صورت یکپارچه و با کیفیت عالی انجام دهند.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.