اجرای شاتکریت با کادری مجرب

اجرای شاتکریت با کادری مجرب

اجرای شاتکریت با کادری مجرب همراه با دستگاه اتوماتیک و ارائه مشاوره در سرار کشور

جهت مشاوره و اطلاع از قیمت اجرا با ما تماس بگیرید

بتن پاشيده، بتن يا مالتي است كه از طريق يک شيلنگ تحت فشار هوا با سرعت زياد روي سطوح حفاري شده سنگ پاشيده ميشود و به دو روش تر و خشک اجرا ميشود و داراي روش اجراي خاصي است، بتن پاشي بوسيله دستگاه پمپ بتن پاش توسط افراد ماهر انجام ميشود. از بتن پاشيده شده معمولاً به عنوان قسمتي از سيستم نگهداري و در برخي موارد به عنوان پوشش دائمي استفاده ميشود.

بتن پاشي بر حسب نوع کلاس تحكيم قبل و بعد از نصب توري فولادی (وايرمش) روي سطوح حفاري انجام گرفته و سپس حفاري گمانه تزريق روي سطح شاتكريت شده صورت مي گيرد. براي اجراي صحيح عمليات شاتكريت، سطوح ديواره ها و سقف تونل كه نياز به بتن پاشي دارند را بايستي از ذرات ريز، گرد و خاک، گل و از هر گونه مواد خارجي پاكسازي نمود اين كار با استفاده از هواي فشرده يا پاشيدن ماسه تحت فشار زياد انجام ميشود.

سطوح حفاري تونل قبل از بتن پاشي بايستي بطور كامل با بيل چكش هيدروليكي لق گيري شود. بايد به موازات پيشرفت عمليات حفاري شاتكريت مرحلة اول و در صورت مشاهدة ناپايداري در سطوح حفاري، نصب وايرمش و شاتكريت مرحلة دوم انجام بگيرد. جهت دستيابي به بتن پاشيده شده با كيفيت مناسب رعايت مواردي از قبيل
1) استفاده از شيلنگهاي با طول و قطر مناسب
2) ثابت بودن فشار آب حين بتن پاشي
3) تنظيم سرعت خطوط ماسه، سيمان و آب در سر نازل به طوريكه برگشت و اتلاف مصالح به حداقل برسد
4) نگهداري نازل به وضعيت عمود بر سطح بتن پاشي و حركت نازل بصورت بيضي هاي همپوش الزامي مي باشد.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *