فروش دستگاه ملات پاش ایرانی

فروش دستگاه ملات پاش ایرانی

فروش دستگاه ملات پاش ایرانی با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی یک ساله دستگاه و اموزش نحوه کارکرد دستگاه در محل انجام پروژه شما

نکات مهم قبل از پاشش ملات

آماده سازی سطحی كه باید شاتكریت شود از قسمت‌های اساسی كار است، ترازسازی موثر سطح كار به گونه‌ای كه قبلاً بحث شد، از نظر فراهم سازی ایمنی مجریان شاتكریت و نیز كاهش احتمال طبله كردن بتن بعلت پاشیدن آن در قسمت‌های سست، از اهمیت زیادی برخوردار است.

روشن است كه اگر سنگ خیلی ضعیف باشد، ترازسازی ممكن است امكان‌پذیر نباشد و بتن پاشی باید پس از نمایان شدن جبهه و سطح كار هر چه سریعتر اجرا شود تا موجب حفاظت و تقویت سازه شود. در این گونه موارد، لایه دیگری از شاتكریت كه با توری جوش شده مسلح شود ممكن است مورد نیاز باشد تا موجب تكمیل بازسازی و تقویت سطح سنگ شود.

سطح كاری كه قرار است شاتكریت شود باید عاری از هرگونه مواد خارجی یا مواد لق چسبنده به سطح باشد، تا یكپارچگی و چسبندگی كامل بدست آید. گرد و غبار حاصل از آتشكاری و خاك و مواد نرم حاصل از درزها باید بوسیله آب از سطح شسته شود و این امر به راحتی با استفاده از سیلنگ آب تحت فشار عملی است.

آب پاشی سطح را می‌توان با دستگاه بتن پاشی كه با فشار معمول برای بتن پاشی (Mpa 4/0 ـ ۳/۰ یا lb/m2 ۶۰ ـ ۴۵)) تنظیم شده است، انجام داد، آب را باید به اندازه كافی در دستگاه وارد نمود تا كلیه مواد زائد و لق جدا شوند. دهانه لوله پخش (nozzlc) باید حدوداً از‌ فاصله یك تا دو متری از سینه كار قرار گیرد.

آماده‌سازی سطوح خیلی صاف و آیینه‌ای به آسانی از طریق جت آب عملی نیست و گاهی استفاده از ماسه‌ پاشی (Sandblasting) برای زبر كردن و بهبود سطح كار لازم خواهد بود.

برای ماسه‌پاشی از دستگاه معمول بتن‌ پاش برای شاتكریت با اختلاط خشك استفاده می‌شود، با این تفاوت كه نازل بتن‌پاشی با نازل مناسب ماسه‌ پاشی تعویض می‌شود. از آنجایی كه این عملیات از لحاظ صرف وقت و تأمین مصالح گران تمام می‌شود، صرفاً باید در شرایط خاص و بحرانی و پس از اینكه جت آب موثر واقع نشد، مورد استفاده قرار گیرد.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *